1.49 Güncellemesi

SCS Software Cumartesi günü yayımladığı blog yazısında 1.49 için hava grafikleri ve hava olayları güncellemesini duyurmuştu, şimdi ise bir büyük güncelleme yazısı daha yayımladı! Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator’e 2. el kullanılmış araç galerisi geliyor!

Hava Grafikleriyle alakalı olan blog yazımızda, Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için 1.49 güncellemesinde gerçekçiliği arttırmaya yönelik bir kaç güncelleme geleceğini belirtmiştik. O yazımızı yayımladıktan bir kaç saat sonra SCS Software kendi blogundan 1.49 Güncellemesiyle alakalı bir tane daha yazı yayımladı.

Kullanılmış Araç Galerisi!

2. el araç galerisi ana menüde yer alacak ve sıfır bir araca kıyasla daha makul fiyatlı çekiciler yer alacak. Aynı zamanda 2. el araçlarda bir derecelendirme ve aracın parçalarında oluşan hasar ayrıntılı şekilde servis bölümünde gözükecek. Sizin de tahmin ettiğiniz gibi bu araçlar belli kilometreleri devirmiş araçlar olacak.

Bu özellik ayrıca, Şirketine yeni bir tır almak isteyen, oyuna yeni başlayan oyuncular ve şirketini büyütmek isteyen oyuncular için makul fiyattan tır sahibi olmalarını sağlıyor.

2. el araç galerisi ile birlikte oyuna eklenecek olan en önemli değişiklik ise geliştirilmiş hasar ve onarım sistemi. Oyunun şu anki versiyonunda hasar alma ve onarma sistemi servise gidip genel olarak tek tıkla onarım sağlamakken; 1.49 güncellemesi ile bu olay tarih oluyor. Artık oyunda araçta mevcut olan veya sonradan oluşabilen hasar üçe ayrılıyor:

Yüzeysel Hasar: Önceki versiyonlarda olduğu gibi standart bir tamir ile bu hasarlar giderilebiliyor.

Parça Hasarı: Bu tür hasarlarda, hasar alan parçalar için değişiklik gerekiyor.

Kalıcı Hasar: Kalıcı hasarlarda ise aracı tam bakımdan geçirmek gerekiyor. Diğer bakım tiplerine göre daha maliyetli fakat bu seviyede hasar almış araçları ilk günkü haline döndürebilmenin tek yolu bu.

Geliştirilmiş hasar ve onarım sistemiyle artık araç bakımı üzerinde daha fazla kontrol biz oyunculara bırakılmış –ki bu çok güzel bir gelişmehangi parçaların onarılıp hangilerinin onarılmayacağına biz karar verebileceğiz. Ayrıca parça değişimi gerekiyorsa hangi parçanın değiştirilip hangisinin değiştirilmeyeceğine biz karar verebileceğiz. Bunların haricinde aracımız ve treylerimiz için servisten tavsiye de alabileceğiz.

Euro Truck Simulator 2 Satın Almak için:

Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator’deki gelişmeler için bizi takipte kalın!

OyuncuyusBisMods blog sayfası için tıklayınız.

OyuncuyusBisMods Discord sunucusu için tıklayınız.

1 Comment

  • Team Of TOYOTA
    Posted Aralık 15, 2023 6:46 pm 0Likes

    Bence bu özellik çok güzel oldu oyun için ben ordan daf aldım

Leave a comment