Bu yazımızda sizlere Dünyanın en popüler oyunu olan ve bir çok moda sahip olan Euro Truck Simulator 2’nin bilmeniz hakkında herşeyi bu yazımızda anlatacağız. Biliyorsunuz ki gümüz’de en çok oynanan simulator oyunu olan Euro Truck Simulator 2 en popüler oyunu olmayı başardı.

O zaman detaylı blog yazımıza geçelim 🙂

2012 de hayatımıza giren Euro Truck Simulator 2 güncel olarak oynanmaya devam ediyor pekii Euro Truck Simulator 3 neden çıkmadı ? Bunun sorusu oldukça basit aslında. SCS Ekibi 2012 Yılında çıkarılan Simulator oyunu çok popüler oldu. Sürekli olarak güncellemeler ve oyun içi yenilikler ile birlikte SCS ekibi oyunu geride bırakmadı.  Şöyle ilk güncellemelere bir göz atıcak olursak 1.22 güncellemesi ile hayatımıza ilk giren World of Turcks üzerinden online iş alma imkanı sistemi oyuna getirildi. Daha sonrasında 2016 Yılın’da 4 güncelleme ile ilki olan 1.23 güncellemesi ile araç tekerlekleri yenilenmiş ve Steam Atolye özelliği gelmiştir. Daha sonrasında geliştirilmeye devam eden sırada ki güncelleme ise v1.24 Güncellemesi ile dorse bağlama özelliği oyuna getirildi. Sırasıyla v1.25 ile Daf XF modelleri oyun içerisinde yenilendi. Bitti mi daha bitmedi tabii ki..

 

Sonrasında V1.26 gelen güncelleme ile birlikte  ilk SCS ilk DLC Fransa olan paketini çıkardı. v1.27 v1.28 Güncellemeleriyle birlikte ise çift dorse sadece (iskandinavya) bölgesinde kullanılmak üzere oyuna getirildi. Yıl sonuna doğru ise 1.31 güncellemesi alan Euro Truck Simulator 2 İtalia geniletme paketini çıkardı. Bunun yanısıra Special Transport DLC’si yayımlandı. Bu haritada ki en büyük özelliği olan büyük yüklü dorseler eskort araçlar ve taşıma özelliği getirildi. Bunun yanında ise Scania S ve R modelleri oyuna getilirmiştir.

1.32 Güncellemesi ile ana harita olan Almanya’dan başlanarak harita yenilenmeye başlandı. Ayrıca bu sürümden itibaren her oyuncunun kendi dosrsesini oluşturma özelliği getirilidi. 2018 Yılı sonunda Beyond the Baltic Sea adlı genişletme paketi  sunuldu. Şubat ayının 2019’da MAN TGX Euro 6 oyuna getirildi.

 

 

Ve 2019 aralık ayında ise Road to Black Sea güncellemesi Türkiye’den (İstanbul,Edirne,Tekirdağ) olmak üzere 3 il haritaya eklendi.  DLC ile oyunun çıkışında yer alan ülkeleri sizler için sıraladık.

 

Going East DLC paketi ile eklenen ülkeler ; 

Çekya (1 Şehir )
Macaristan (4 şehir)
Polonya  (8 şehir)
Slovakya  (2 şehir)

Scandinavia DLC paketi ile eklenen ülkeler ;

Danimarka (3 şehir 4 garajsız şehir)

İsveç (16 şehir)

Norveç(4 şehir)

İtalia DLC paketi ile eklenen ülkeler 

İtalya (22 şehir)

Beyond to Baltic Sea DLC paketi ile eklenen ülkeler

Bulgaristan (11 Şehir)

Romanya (16 Şehir)

Türkiye (3 Şehir)

West Balkans DLC (19 Kasım’da Tamamen aktif hale gelecek )

 

Arnavutluk (2 Şehir )

Bosna Hersek (5 Şehir)

Hırvatistan (3 şehir)

Kosova (1 şehir)

Karadağ (1 şehir)

Kuzey Makedonya (1 şehir)

Sırbıstan (1 şehir)

Slovenya (2 şehir)

Ufak bir hatırlatma yapalım. Türkiye haritasını oynamanız için aşağıda ki DLC paketlerine ihtiyacınız olacak. Eğer oyunun kendi Türkiye haritasında oynamak isterseniz sadece Tekirdağ, Edirne ve İstanbul olmak üzere 3 adet şehir de oynayabileceksiniz.

Going East!  DLC

Scandinavia DLC

Vive la France  DLC

İtalia (İtalya) DLC

Beyond the Baltic Sea DLC

Road to Black Sea DLC 

Iberia (İberya) DLC

West Balkans (Batı Balkanlar) DLC

 

 

 

2 Comments

  • Oğuzhan
    Posted Kasım 3, 2023 11:41 pm 0Likes

    Ben şunu merak ediyorum şimdi ets2yi steam üzerinden satın aldım fakat burdan mod alıp oyun içine kurduğumda Steam hesabım banlanır mı?

Leave a comment