SCS Software ekibi Eylül ayının 30’unda kendi blog sitesinden Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için mevcut sistem gereksinimlerini güncellediğini duyurdu.

Yazdıkları blog yazısında ise üstünkörü “Oyunu oynamak için ihtiyacınız olan minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini güncelliyoruz.” dediler. Bu sistem gereksinimleri güncellemesi ile beraber; Ekran kartı, işlemci, ram, depolama alanıyla alakalı değişiklikler görüyoruz. Ayrıca SCS Ekibi “ETS 2 ve ATS’ye gelecek güncellemelerde mevcut sistem gereksinimleri yetersiz kalabilir.” diyerek biz oyuncuları heyecanlandırdı. Bu güncellemelerden biri oyun motoru güncellemesi neden olmasın?

Aşağıda belirtilen sistem gereksinimleri 1080p ve 30 FPS’de düşük ve orta ayarlarda referans alınmış;

Bu güncellemenin amacı ne?

Oyuna gelen son güncellemerle birlikte (örn. şehir yenilemeleri, ssao…) eski sistem gereksinimi özelliklerini karşılayan sisteme sahip olan oyuncular, oyunda bazı şehirlerde FPS kayıpları, donmalar, oyundan atmalar yaşamaya başlamıştı. 2012’den beri sistem gereksinimlerinin güncellenmeyip oyuna sürekli olarak güncelleme gelmesi bu durumun yaşanmasının en önemli sebebi. SCS’de bu yapılan sistem gereksinimleri güncellemesiyle beraber kendini akladı diyebiliriz 🙂 .

Diğer bir yandan ise oyuna gelecek güncellemelerde gelme ihtimali bulunan “Yeni Oyun Motoru” konusunda bizi heyecanlandırdı diyebiliriz. Yeni oyun motoruyla beraber; ışıklandırma, grafikler, şehir hareketliliği,yeni fizikler gibi bir çok yenilik görebiliriz. Umarız bu büyük oyun motoru güncellemesi bizi fazla bekletmez! 🙂

Not: Sistem gereksinimleri oyuna gelen 1.48.5 güncellemesi ile beraber değişti. (20.09.2023)

 

OyuncuyusBisMods blog sayfası için tıklayınız.

OyuncuyusBisMods Discord için tıklayınız.

Leave a comment